Достапни линкови

Унгарија ги крши човековите права, исклучок е Груевски


Унгарија ги крши човековите права, исклучок е Груевски
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:51 0:00

Во најновиот извештај на Хјуман Рајтс Воч, за Унгарија и за Полска се вели дека се најлошите во рамките на Европската Унија. Посебно е критикуван премиерот Виктор Орбан за начинот на владеење. Сепак, на македонскиот екс премиер Никола Груевски, максимално му беа испочитувани правата во таа земја.

Ваше мислење

Покажи ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG