Достапни линкови

Украинците се подготвуваат за можен руски нуклеарен напад со таблети со јод и хумор


Украинците се подготвуваат за можен руски нуклеарен напад со таблети со јод и хумор
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:02 0:00

Луѓето Киев се подготвуваат за можен нуклеарен напад поради силните сугестии дека Москва размислува за таков напад. Некои жители набавија таблети со јод во лекувањето на труење со радијација, додека други користат доза на хумор за да се справат со заканата од нуклеарна војна.

Категории

XS
SM
MD
LG