Достапни линкови

Украински мега-авион работи прекувремено заради пандемијата

Украински огромен авион, Антонов, Ан-225 е постојано ангажиран во ова време на пандемијата со коронавирусот. Разнесува непходна опрема за лична заштита низ светот.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

XS
SM
MD
LG