Достапни линкови

Украински доброволци тренираат одбрана од руска инвазија


Украински доброволци тренираат одбрана од руска инвазија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:35 0:00

Архитекти, доктори, студенти се пријавуваат како доброволци во украинската армија во одбрана на земјата од евентуален напад на руските сили кои се трупаат во близина на заедничката граница.

Категории

XS
SM
MD
LG