Достапни линкови

Украински „дедо“ ги брани козачките територии


Украински „дедо“ ги брани козачките територии
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:56 0:00

63-годишниот украински војник, кого го нарекуваат „дедо“, се бори против руските сили за одбрана на неговата козачка татковина во регионот на Запорожје.

Категории

XS
SM
MD
LG