Достапни линкови

Украински војници со изгубени екстремитети сакаат да се вратат на фронтот


Украински војници со изгубени екстремитети сакаат да се вратат на фронтот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Во Киев, Центарот за протетика и рехабилитација нуди специјализиран третман за лица со ампутирани екстремитети. Војната на Русија против Украина создаде голем број инвалиди - војници и цивили.

Во Киев, Центарот за протетика и рехабилитација нуди специјализиран третман за лица со ампутирани екстремитети. Војната на Русија против Украина создаде голем број инвалиди - војници и цивили. Центрите за рехабилитација им помагаат на тешко ранетите да се вратат во нормален живот, а во некои случаи, војниците дури можат да се вратат на борбената должност.

Категории

XS
SM
MD
LG