Достапни линкови

Украинските сили се подготвуваат за можен напад од Белорусија


Украинските сили се подготвуваат за можен напад од Белорусија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:21 0:00

Украинската армија, Националната гарда и државната гранична служба спроведуваат заеднички вежби во близина на границата со Белорусија. Овие вежби траат откако украинските сили го ослободија регионот Чернигив од руските војници. Украинската војска им покажа на новинарите како нивните сили ќе се справат со инвазијата на нивниот северен сосед.

Категории

XS
SM
MD
LG