Достапни линкови

Украинските сили под жесток оган во опколениот Бахмут


Украинските сили под жесток оган во опколениот Бахмут
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:23 0:00

Украинскиот стратешки град Бахмут е речиси опустошен од секојдневните борби и гранатирања. Репортерот на Радио Слободна Европа Марјан Кушнир беше со украинските војници кои се борат за одбрана на градот. Опколени се од руските сили кои настојуваат да го освојат.

Категории

XS
SM
MD
LG