Достапни линкови

Украинските сили на линија на фронтот кај Доњецк


Украинските сили на линија на фронтот кај Доњецк
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:52 0:00

Украинските војници, распоредени на линијата на фронтот кај Маринка, ги одбиваат руските напади. Велат дека во руските сили има и припадници на групата Вагнер, специјалци и пешадија. Одржувањето на оваа линија на фронтот е битна за Украинците заради ослободување на градот Доњецк.

Категории

XS
SM
MD
LG