Достапни линкови

Украинските сили запреа руско напредување кај Хорливка во Доњецк


Украинските сили запреа руско напредување кај Хорливка во Доњецк
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Со противтенковско оружје, украинските сили го одбија напредувањето на руските трупи на периферијата на градот Хорливка во регионот Доњецк во источна Украина. Вкопан во рововите заедно со украинските сили на 13 мај, Роман Пахулич од РСЕ објави дека се уништени најмалку две руски оклопни возила

Категории

XS
SM
MD
LG