Достапни линкови

Украинските сили околу Бахмут против руските платеници

Битката за Бахмут во источна Украина останува интензивна додека руските сили остваруваат мали придобивки. Украинските сили велат дека платеници од групата Вагнер поддржана од Кремљ го водат рускиот напредок во областа.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG