Достапни линкови

Украинските сили велат дека руските војници бегале во цивилна облека


Украинските сили велат дека руските војници бегале во цивилна облека
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Поранешните руски армиски позиции во близина на Источна Украина се преполни со расфрлани униформи, храна и реквизити. Украинските сили соопштија дека заробиле руски војници кои биле облечени во цивилна облека пред да се обидат да побегнат.

Категории

XS
SM
MD
LG