Достапни линкови

Украинска алеја во Скопје - изложба за разорувањата

„Украинска алеја“ денеска е отворена на улица Никола Кљусев во центарот на Скопје. Во рамките на манифестацијата, отворена е и изложба која го покажува уништеното културно наследство на Украина, соопшти украинската амбасада во Македонија.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG