Достапни линкови

Украинската пченица гори додека се заканува криза со храна

Летниот топлотен бран и можното намерно таргетирање на украинското обработливо земјиште додадоа застрашувачки нов елемент во руската инвазија бидејќи делови од полињата со пченица беа уништени од пожар.


Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG