Достапни линкови

Украинската „Легија на странци“ на фронтот во Северодоњецк


Украинската „Легија на странци“ на фронтот во Северодоњецк
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:38 0:00

Волонтери од Грузија, Франција, Австралија, Бразил и други земји се борат во битката за градот Северодоњецк во источна Украина. Новинарот на РСЕ Марјан Кушнир, беше со војници кои велат дека дошле за да помогнат во одбраната на Украина.

Категории

XS
SM
MD
LG