Достапни линкови

Украинка која ги изгуби нозете се омажи и ја врати волјата за живот


Украинка која ги изгуби нозете се омажи и ја врати волјата за живот
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

Оксана Баладина, медицинска сестра, ги загуби двете нозе и четирите прсти на едната рака во експлозија на мина во март. Ја изгубила и волјата за живот, но семејството ѝ го врати духот. Во болницата каде што се лекува, одржаа свадбена церемонија за неа и нејзиниот партнер Виктор Васиљев.

Категории

XS
SM
MD
LG