Достапни линкови

Украинец преживеал егзекуција во која биле убиени неговите браќа


Украинец преживеал егзекуција во која биле убиени неговите браќа
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:44 0:00

Микола Куличенко покажува на, како што вели, влезните и излезните рани каде куршум поминал низ неговото лице. Тој вели дека руски војник се обидел да го погуби, но дека тој ја кренал главата кога го повлекол чкрапалото. Неговите двајца браќа биле застрелани, а еден паднал врз него.

Категории

XS
SM
MD
LG