Достапни линкови

Украина - вакцини има, но интересот за вакцинирање е слаб


Украина - вакцини има, но интересот за вакцинирање е слаб
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Во Украина има вакцини против Ковид 19, но дури и меѓу медицинскиот персонал има слаб интерес за вакцинирање. Војниците, пак, на фронтот во источна Украина, имаат други поголеми грижи.

Категории

XS
SM
MD
LG