Достапни линкови

Украина: Инциденти со офицерите кои регрутираат


Украина: Инциденти со офицерите кои регрутираат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

На социјални мрежи се појавија видеа како украински офицери за регрутација се борат со Украинци во цивил и ги внесуваат во возила. Властите велат дека тоа се изолирани инциденти, но адвокат од Хелсиншкиот комитет тврди дека не е така и оти има голем број поплаки.

Категории

XS
SM
MD
LG