Достапни линкови

„Узбекистанскиот Банкси“ го разубавува Ташкент


„Узбекистанскиот Банкси“ го разубавува Ташкент
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:08 0:00

Кога почнаа да се појавуваат уметнички дела на ѕидови на објекти во главниот град на Узбекистан, Ташкент, почнаа да се шират фотографии по социјалните мрежи, а анонимниот автор го нарекоа „Узбекистанскиот Банкси“, според познатиот уличен уметник од Англија.

Категории

XS
SM
MD
LG