Достапни линкови

Уапсени 1.700 приврзаници на Навални


Уапсени 1.700 приврзаници на Навални
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Руската полиција уапси околу 1.700 приврзаници на осудениот опозициски лидер Алексеј Навални на протестите со барање за негово ослободување. Илјадници демонстранти се собраа на повик од соработниците на Навални, чија здравствена состојба е многу лоша, бидејќи тој штрајкува со глад повеќе од три недели.

Категории

XS
SM
MD
LG