Достапни линкови

Турција ја зајакнува безбедноста на границата за евентуален мигрантски бран од Авганистан

Турција деновиве ја зајакна контролата на границата поради можноста од нов голем бегалски бран од Авганистан откако талибанците ја презедоа контролата во таа земја. Турција деновиве подигна ѕид на границата со Иран цел да ги спречи бегалците да влегуваат во земјата.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG