Достапни линкови

Турција пред пресвртница или по старо


Турција пред пресвртница или по старо
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:52 0:00

Претседателските и парламентарните избори, закажани за 14 мај со евентуален втор круг на 28 мај, ќе одлучат не само кој ќе ја води Турција, туку и како ќе се управува со неа, каде ќе се движи нејзината економија и надворешна политика.

Категории

XS
SM
MD
LG