Достапни линкови

Големите пожари во Турција ги принудуваат локалните жители и туристите да бегаат

Најмалку осум лица загинаа во пожарите што беснеат во медитеранските градови во Турција, потврди турското Министерство за здравство.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG