Достапни линкови

Турканици пред шалтер или плаќање преку интернет?


Турканици пред шалтер или плаќање преку интернет?
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:47 0:00

Пандемијата ги натера граѓаните сè повеќе да плаќаат сметки преку интернет. Лесната преносливост на ковид-19 ја засили дигитализација на јавната администрација и државните служби за граѓаните. Во Македонија процентот е зголемен, но и натаму мнозинството граѓани преферираат шалтер. Видеото првично е објавено на 19 март 2021.

Категории

XS
SM
MD
LG