Достапни линкови

Тупанчески: Основниот граѓански суд Скопје и Апелација се невралгични точки


Тупанчески: Основниот граѓански суд Скопје и Апелација се невралгични точки
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:04 0:00

Многу од предметите ќе се вратат од почеток, а некои можеби и ќе застарат, откако во дел од судовите се појави недостиг на кадри по пензионирањето на седумдесетмина судии и обвинители. Министерот вели дека има можност за реалокација на предметите и судиите, но за тоа треба да постои правна основа

Категории

XS
SM
MD
LG