Достапни линкови

Тројца нови пациенти со коронавирус во Македонија, до сега вкупно 70


Регистрирани се уште три новозаразени пациенти, со што Македонија сега брои 70 заразени од коронавирус, соопшти Венко Филипче на попладневната прес-конференција.

„Денеска се направени вкупно 43 тестирања, од кои позитивни се три, и сега вкупниот број на дијагностицирани се 70. Една пациентка која патувала во Србија, бабата на девојчето во Штип има позитивен тест, и уште еден пациент од Скопје. Градови во кои има пациенти со коронавирус се Дебар, Скопје, Гостивар, Штип и Охрид“, рече Филипче.

Претпладне Министерството за здравство информираше за 19 нови случаи со коронавирус.

XS
SM
MD
LG