Достапни линкови

Трошановски – Ние сме во перманентна политичка кампања


Трошановски – Ние сме во перманентна политичка кампања
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:54 0:00

Треба да се испочитува волјата на граѓаните и да не се делегитимира самата влада веднаш откако ќе завршат изборите, туку да им се даде некое време да почнат да го остваруваат ветеното, вели политичкиот аналитичар Марко Трошановски од Институтот за демократија Социетас цивилис – Скопје.

Категории

XS
SM
MD
LG