Достапни линкови

Партиски ботови за битка на социјалните мрежи


Партиски ботови за битка на социјалните мрежи
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:41 0:00

Армии партиски активисти ги репродуцираат пораките на политичките лидери за да добијат поголема видливост. Голем дел од нив се таканаречени „дигитални лепачи на плакати“ или „живи ботови“ и нивната улога е само да ги споделуваат или лајкуваат објавите кои доаѓаат „од горе“.

XS
SM
MD
LG