Достапни линкови

Трка со времето за да се најдат преживеани од смртоносниот земјотрес во Турција и Сирија

Спасувачите во Турција и Сирија работеа во текот на ноќта меѓу 7 и 8 февруари, надевајќи се дека ќе најдат повеќе преживеани меѓу урнатините по земјотресот со јачина од 7,8 степени според Рихтеровата скала што го погоди регионот, убивајќи илјадници луѓе.


Вчитај повеќе

Категории

XS
SM
MD
LG