Достапни линкови

Трка за контрола врз американскиот Сенат


Трка за контрола врз американскиот Сенат
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:42 0:00

Претстојните избори во американската држава Џорџија за две места во Сенатот ќе решат кој ќе го контролира горниот дом на Конгресот и законодавната агенда на претседателството на Џо Бајден. Гласачите од Џорџија немаат избрано демократ за Сенатот веќе 20 години, но тие го поддржаа Бајден на претседателските избори во ноември.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG