Достапни линкови

Тројазични пораки за еднаквост и толерантност


Тројазични пораки за еднаквост и толерантност
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:23 0:00

Младите го креваат гласот против неправдите и табуата и очекуваат промени. Ваков пример е тетовчанката Елена Савеска, која водеше кампања наречена Мисли малце. Таа лепеше постери со пораки, како „Патриотизам е да не се фрла ѓубрето на улица“. Постерите беа на три јазици, македонски, албански и ромски јазик, за да допре до поголем дел од општеството. Што има да порача таа?

Категории

XS
SM
MD
LG