Достапни линкови

Тешки времиња за ОБСЕ поради руската агресија врз Украина


Тешки времиња за ОБСЕ поради руската агресија врз Украина
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:33 0:00

Справувањето со војната во Украина и изнаоѓање на, според најавите, креативни решенија за да и се помогне на земјата, бидејќи одлуките во ОБСЕ се носат со консензус, а членка е и Русија се приоритетите на македонското претседавање.

Категории

XS
SM
MD
LG