Достапни линкови

Тест за Ковид 19, па во авион


Тест за Ковид 19, па во авион
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

Меѓународната асоцијација за авио-транспорт (IATA), предлага, на сите аеродроми да се воведат брзи тестови за Ковид 19, со цел авионскиот сообраќај да се одвива непречено, а патниците да бидат безбедни. Велат дека е изводливо и покрај скептицизмот на некои здравствени работници.

Категории

XS
SM
MD
LG