Достапни линкови

Терористички напад во џамии на Нов Зеланд


Терористички напад во џамии на Нов Зеланд
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:55 0:00

Најмалку 49 луѓе биле убиени и 20-тина ранети во напад на вооружен маж во две џамии во градот Крајстчрч, на Нов Зеланд. 4 лица се уапсени, а се претпоставува дека нападот бил планиран.

Категории

XS
SM
MD
LG