Достапни линкови

Тепање и понижување во руски филтрациски логор: Приказната на Украинката Олена


Тепање и понижување во руски филтрациски логор: Приказната на Украинката Олена
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:39 0:00

Олена Струкалјова вели дека била принудена да ја соблече облеката и видела брутално претепан човек во рускиот филтрационен камп, низ кој цивилите од окупираните области на Украина морале да поминат пред да бидат однесени во Русија. Таа била однесена во Русија, а потоа отишла во Грузија. Ова е нејзината приказна.

Категории

XS
SM
MD
LG