Достапни линкови

Тенковска битка во украински Доњецк


Тенковска битка во украински Доњецк
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Украинска тенковска единица, која управува со советски дизајниран тенк Т-64 БВ, пука врз руските сили во регионот на Доњецк на 11 јуни.

Категории

XS
SM
MD
LG