Достапни линкови

Тензиите меѓу Косово и Србија продолжуваат


Тензиите меѓу Косово и Србија продолжуваат
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:40 0:00

На северот на Косово дојде до нереди додека полициските единици вршеа акција со цел да се спречи прекуграничниот шверц. Нередите на 13 октомври во кои беа повредени најмалку 20 лица, вклучително и полицајци го обновија страхувањето од поголеми насилства и тензии меѓу Приштина и Белград.

Погледни ги коментарите

Категории

XS
SM
MD
LG