Достапни линкови

Тања Балаќ - Доследна и автентична


Тања Балаќ - Доследна и автентична
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:02 0:00

Во недостиг на менаџери во културата, сè е во рацете на уметниците и зависно од нивната способност за маркетинг, комуникација, и менаџирање, зависи и нивниот продор на меѓународната сцена. Кога ќе се свртам назад она што можам да посведочам е доста вложен труд и упорност, многу време и организација за да се реализираат меѓународните проекти, како и домашните, вели уметничката Тања Балаќ.

Категории

XS
SM
MD
LG