Достапни линкови

Талибанците насилно ги „лекуваат“ зависниците од дрога во Кабул

Со избричени глави, големи туники и исплашен изглед на опседнати животни, зависници од дрога се приведени од Талибанците на 45 дена болна апстиненција.

Вчитај повеќе

16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG