Достапни линкови

На Табановце предадени првите вакцини од Србија


На Табановце предадени првите вакцини од Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Пратката од 4680 вакцини ја прими македонскиот премиер Зоран Заев од српската делегација која ја предводеше претседателот Александар Вучиќ. Вкупната количина која треба да ја добие земјава од Србија е 8000 вакцини.

Категории

XS
SM
MD
LG