Достапни линкови

Сцени по експлозијата во медицинската клиника во Техеран

Во силна експлозија во здравствениот центар Сина Атхар во северен Техеран загинаа најмалку 19 лица, 15 жени и четворица мажи. Пожарникарите соопштија дека спасиле 20 лица.


16x9 Image

Гоце Атанасов

Со новинарство започна да се занимава за време на студиите по новинарство во Скопје. Работел во Млад борец, Нова Македонија, Македонската радио телевизија, А1 телевизијата и во Дојче Веле, а во Радио Слободна Европа е од започнувањето на емитувањето на македонски јазик.

Категории

XS
SM
MD
LG