Достапни линкови

Судири на демонстрантите со полицијата во Подгорица


Судири на демонстрантите со полицијата во Подгорица
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Собранието на Црна Гора повторно и покрај препораките на Венецијанската комисија, го усвои дополнетиот Закон за претседател, со чие усвојување актуелното парламентарно мнозинство ќе преземе дел од надлежностите на претседателот на државата во делот на избор на новата Влада. На донесувањето на законот бурно реагираа граѓаните кои протестираа пред Собранието на Црна Гора.

Категории

XS
SM
MD
LG