Достапни линкови

Судири во Атина на протестот против задолжителната вакцинација


Судири во Атина на протестот против задолжителната вакцинација
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:25 0:00

Околу 7.000 луѓе протестираа во Атина во неделата против новото правило со кое се обврзуваат здравствените работници да се вакцинираат против „Ковид-19“. Притоа дојде и до жестоки судири меѓу демонстрантите и полицијата кога демонстрантите почнаа да фрлаат со шишиња, петарди и молотови коктели кон полицијата која одговорила со солзавец, шок бомби и водени топови.

Категории

XS
SM
MD
LG