Достапни линкови

Стотици загинати во земјотрес во Авганистан


Стотици загинати во земјотрес во Авганистан
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:40 0:00

Земјотрес со сила од 6,1 степени според Рихтеровата скала кој погоди делови од Авганистан во раните утрински часови на 22 јуни загинале стотици луѓе, соопштија авганистанските власти.

Категории

XS
SM
MD
LG