Достапни линкови

Стотици граѓани бараат полицијата да ги пушти до црквата Св. Спас


Стотици граѓани бараат полицијата да ги пушти до црквата Св. Спас
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Стотина граѓани со знамиња со сонцето од Вергина денеска се собрани на контролниот пункт под Кале, каде што полицијата не ги пушта да поминат. Тие бараат пристап до црквата Св. Спас каде што денеска се одбележува 151 годишнина од раѓањето на македонскиот револуционер Гоце Делчев.

Категории

XS
SM
MD
LG