Достапни линкови

Стотици луѓе без домови по поплавите во Косово


Стотици луѓе без домови по поплавите во Косово
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

Обилните дождови предизвикаа реките во Косово неодамна да се излеат од коритата, полнејќи ги улиците и домовите со вода во неколку градови. Поплавите сега се повлекоа, но стотици жители остануваат без покрив над главата, а напорите во областа Јужна Митровица се фокусирани врз враќање на струјата и пронаоѓање на исчезнатите.

Категории

XS
SM
MD
LG