Достапни линкови

Стевановиќ - Се атакува врз автономијата на високото образование


Стевановиќ - Се атакува врз автономијата на високото образование
please wait

No media source currently available

0:00 0:15:14 0:00

Се предлагаат измени на законот за високо образование кои немаат за цел подобрување на законот, туку атакуваат на оние делови коишто значеа демократизација на високото образование и автономија и надвор и внатре во самите високо-образовани установи, вели професор Маја Стевановиќ од ФДУ.

Категории

XS
SM
MD
LG