Достапни линкови

Старт на вакцинацијата во Македонија


Старт на вакцинацијата во Македонија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00

Денеска започна вакцинацијата со првата доза на вакцината на Фајзер. Први се вакцинираат здравствените работници кои работат во модуларната болница на инфективната клиника во Скопје, кои порaчаа дека се чувствуваат одлично и ги повикаа граѓаните да се пријават за вакцинација.

Категории

XS
SM
MD
LG