Достапни линкови

Многу гласачки ливчиња, малку изненадувања на изборите во Србија


Многу гласачки ливчиња, малку изненадувања на изборите во Србија
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:04 0:00

Во Србија денеска се одржуваат претседателски, предвремени парламентари и делумни локални избори во 14 општини, вклучително и Белград. Се очекува претседателот Александар Вучиќ и владејачката Српска напредна странка да остварат убедлива победа на изборите.

Категории

XS
SM
MD
LG